جویدن آدامس چه تاثیری روی مغز دارد ؟

  • جویدن آدامس به از بین رفتن بوی دهان کمک می‌ کند و سبب تمیزی لثه و دندان‌ ها می‌شود. پس به یاد داشته باشید برای هضم سریع غذا بعد از هر وعده غذایی به مدت ۱۰ دقیقه آدامس بجوید.

همچنین بزاق دهان کربنات هیدروژن دارد که باعث خنثی کردن باکتری‌ های دندانی یا همان پلاک‌ ها می‌شود.

برای همین است که برخی از خمیردندان‌ ها کربنات هیدروژن دارند. جویدن آدامس به مدت ۳۰ دقیقه بعد از صرف غذا سبب بهبود سوزش و ترش‌ کردگی در معده می‌ شود.

همچنین سبب کاهش اشتها در طول روز می‌ شود و به همین دلیل در برنامه رژیمی خیلی از افراد قرار گرفته است.

جویدن آدامس به از بین رفتن بوی دهان کمک می‌ کند و سبب تمیزی لثه و دندان‌ ها می‌شود. پس به یاد داشته باشید برای هضم سریع غذا بعد از هر وعده غذایی به مدت ۱۰ دقیقه آدامس بجوید.

– یکی دیگر از خواص آدامس جویدن، این است که باعث افزایش تمرکز و هوشیاری می‌شود.
جویدن آدامس خستگی ناشی از کار را رفع کرده و به تمرکز بیشتر فکر و کم شدن استرس کمک می‌ کند. ثابت ‌شده است جویدن آدامس، قسمتی از مغز به نام «هیپوتالاموس»‌ را تحریک کرده و سبب آزادسازی هورمونی می‌ شود که بر بیداری و هوشیاری موثر است. همچنین جویدن آدامس به تقویت حافظه و افزایش توان یادگیری و ضریب هوشی کمک می‌ کند.

افرادی که آدامس می‌ جوند، بهتر اسامی را به خاطر می‌ آورند و حافظه قوی‌ تری دارند. آدامس جویدن بر افزایش ضربان قلب تاثیر داشته و جریان خون را افزایش‌ می‌ دهد، از‌ این‌ رو مغز اکسیژن بیشتری دریافت می‌ کند و این سبب افزایش ادراک و شناخت در انسان می‌ شود.

آدامس‌ های انرژی‌ زا (حاوی کافئین) در هوشیار نگه‌ داشتن ذهن و بیدار ماندن موثر هستند.

ریفلاکس چه عوارضی بهمراه دارد؟

ریفلاکس چه عوارضی بهمراه دارد؟

ریفلاکس چه عوارض بهمراه دارد؟

بوی بد تهان گاهی اوقات بدلیل مشکلات گوارشی می باشد که یکی از این مشکلات ریفلاکس معده است که در مطلب زیر اورده شده است.

ادامه خواندن ریفلاکس چه عوارضی بهمراه دارد؟