با این گیاهان پشه ها را فراری دهید!!

یک سری گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که با آن ها می توانید پشه های مزاحم را فراری دهید.برای اینکه اجازه ندهید پشه ها وارد اتاق خواب و منزل تان نشوند، گل شمعدانی دم پنجره تان قرار دهید. پشه ها از بوی این گل بیزار هستند و دور و بر آن نمی آیند. شما همچنین می توانید از اسانس های روغنی آن استفاده کنید.برای تهیه این دافع طبیعی می توانید 10 قطره اسانس روغنی شمعدانی را با 10 قطره روغن گیاهی مانند روغن فندق مخلوط کرده و روی قسمت هایی از بدن مانند بازوها و پاها بزنید. البته اگر پوست حساسی دارید بهتر است از این روش استفاده نکنید.

اسانس روغنی سیترونلا روی ملافه ها

بهترین سلاح برای مقابله با پشه ها، گیاه سیترونلا است. اگرچه محصولات زیادی با این گیاه تهیه می شود، اما کم ترین آن استفاده از اسانس روغنی است.اسانس روغنی اسطوخودوس پشه ها را فراری می دهد. کافیست یک تا دو قطره از این اسانس را روی نعلبکی یا اسانس سوز قرار داده و روی پاتختی بگذاریدتوصیه می کنیم چند قطره از این اسانس را قبل از خواب روی ملافه تان بزنید و یا اینکه می توانید 2 تا 3 قطره اسانس روغنی سیترونلا را با روغن بادام شیرین مخلوط کرده و روی قسمت هایی از بدن تان که همیشه طعمه پشه ها می شود بزنید.

اکالیپتوس روی پیژامه

اسانس روغنی اکالیپتوس یکی از دافع های موثر و طبیعی است. چند قطره از این اسانس کافیست تا پشه ها از شما دور شوند.چند قطره از اسانس روغنی اکالیپتوس را با 15 قطره روغن گیاهی مانند روغن کنجد یا فندق مخلوط کرده و روی پیژامه تان اسپری کنید. گفتنی است که این شیوه برای بزرگسالان مناسب بوده و نباید در کودکان زیر شش سال استفاده شود.

اسطوخودوس بالای تخت تان

اسانس روغنی اسطوخودوس نیز پشه ها را فراری می دهد. کافیست یک تا دو قطره از این اسانس را روی نعلبکی یا اسانس سوز قرار داده و روی پاتختی بگذارید.

پشه بند همچنان موثر

اگر در مناطقی زندگی می کنید که پشه فراوان است بهتر است در محل خواب خود پشه بند بزنید و حتی پنجره ها را با توری بپوشانید.پشه بند بخصوص برای افرادی که عادت دارند در هوای آزاد بخوابند بسیار لازم است. توصیه می کنیم برای کودکان کم سن و سال و نوزادان حتما از پشه بند استفاده کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)