چطور می توانیم ویزای دبی بگیریم

  • ویزای دبی به صورت برگه‌ای صادر می‌شود و اجباری به الصاق عکس ندارد و برای دریافت آن ارائه اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه دارای اعتبار کافی است.

روزانه تعدادی بسیاری از شهروندان ایرانی به عنوان‌های مختلف مانند کار، تجارت، تفریح و … به شهر دبی سفر می‌کنند و به همین منظور نیازمند دریافت روادید سفر به کشور امارات هستند. برای آشنایی با انواع روادید سفر به دبی و مراحل دریافت آن باشید.

روادید یا ویزا به مجوز ورود به کشور خارجی گفته می‌شود که کلیه اتباع خارجی (به استثنا اتباع کشورهایی که با یکدیگر قرارداد لغو روادید دارند) پیش از ورود به کشوری بیگانه برابر مقررات ملزم به دریافت آن هستند. در کلیه کشورهای جهان روادید اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و … صادر می‌شود، در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز ورود به امیر نشین دبی توسط اداه مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود و کلیه افراد (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی؛ این افراد می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند) ملزم به دریافت ویزا در هنگام سفر به این کشور هستند. البته نوع روادید بر حسب هدف و مدت سفر متغیر است و به چند نوع گروه مختلف تقسیم می‌شود. همچنین برای هریک از روادید‌ها مبلغی نیز از طرف درخواست کننده ویزا باید پرداخت شود و در صورت خرید بلیط بدون ویزا یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

949aa9a4-8546-488b-a807-eea9bbca4819

 

انواع ویزای دبی

نوع ویزا قیمت اقامت (روز) اعتبار (روز)
توریستی ۱۴ روزه عادی ۲۹۰ درهم ۱۴ ۶۰
توریستی ۱۴ روزه فوری ۳۷۰ درهم ۱۴ ۶۰
توریستی یک ماهه ۳۴۰ درهم ۳۰ ۶۰
توریستی سه ماهه ۱۰۹۰ درهم ۹۰ ۶۰
توریستی مولتی سه ماهه ۲۲۹۰ درهم ۱۴ ۶۰
توریستی ویژه دبی اتباع خارجی ۴۰۰ درهم ۱۴ ۶۰
توریستی یکماهه مولتی دبی ۱۰۱۰ درهم ۱۴ ۶۰

نکته قابل توجه اینکه ورود به هریک از شهرهای کشور امارات مستلزم دریافت روادید بوده و اقامت بیش از مدت ذکر شده در روادید حتی برای مدت یک روز غیر قانونی بوده و فرد خاطی ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهد بود. همچنین دریافت ویزای این کشور به دلیل عدم دخالت سفارت نیازی به مصاحبه حضوری ندارد و توسط کارگزاران بسیاری (که در کشور امارات کفیل نامیده می‌شوند) انجام می‌شود.

مدت زمان اخذ ویزای دبی

ویزای دوبی به دو صورت عادی و اضطراری صادر می‌شود. به طور معمول ویزای عادی در مدت۷ روز و ویزای اضطراری در مدت ۳ روز کاری صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

ویزای دبی به صورت برگه‌ای صادر می‌شود و اجباری به الصاق عکس ندارد و برای دریافت آن ارائه اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه دارای اعتبار کافی است.

منبع کجارو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *