روزانه چه مقدار پروتئین برای بدن لازم است

افزودن پروتئین بیشتر به هر وعده غذایی کار سختی نیست. اگر واقعا می‌خواهید وزن کم کنید و تراکم عضلات را بالا ببرید، حتی مصرف بیش از ۱۰۵ گرم پروتئین در روز هم می‌تواند خوب باشد.در ادامه اطلاعاتی در این  زمینه کسب کنید ادامه خواندن روزانه چه مقدار پروتئین برای بدن لازم است

12تاثیر استرس بر مغز

استرس مزمن ما را در برابر هر چیزی، از سرطان گرفته تا یک سرماخوردگی معمولی آسیب پذیرتر می‌کند. بالارفتن مداوم هورمون‌های استرس نه تنها بدن را بیمار میکند بلکه روی مغز هم تأثیرات منفی می‌گذارد.در ادامه اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید ادامه خواندن 12تاثیر استرس بر مغز

7 روش برای بهتر خوابیدن

اگر خواب مناسبی ندارید و نا ارام هستید و دوست دارید بدون دغدغه و فکر و خیال بخوابید پیشنهاد میکنم ادامه مطلب را مطالعه کنید ادامه خواندن 7 روش برای بهتر خوابیدن

خواص اسطو خدوس را بدانید

روغن اسطوخودوس دارای خواص ضدعفونی‌کننده و ضدالتهابی است که می‌تواند به بهبود سوختگی‌های جزئی و نیش حشرات کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهد که این گیاه برای درمان اضطراب، بی خوابی، افسردگی و بی‌حسی مفید است. ادامه خواندن خواص اسطو خدوس را بدانید

روغن اسانس لیمو و فواید آن

روغن اسانس لیمو از از پوست سرد شده لیمو به دست می‌آید نه میوه آن. پوست لیمو به دلیل داشتن مواد مغذی زیاد که محلول در چربی هستند دارای اهمیت است.در ادامه اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید ادامه خواندن روغن اسانس لیمو و فواید آن

عوارض و فواید قهوه برای بدن

کافئین با تمام خوبی ها و بدیها و تاثیرات مثبت و منفی‌اش تا زمانی می‌تواند دوست خوب شما باشد که آن را به اندازه مصرف کنید.در ادامه اطلاعاتی در مورد فواید و مضرات قهوه بدانید ادامه خواندن عوارض و فواید قهوه برای بدن

افزایش انرژی با پروتئین

پروتئین‌ها مثل کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها دارای کربن، هیدروژن و اکسیژن بوده و علاوه بر این‌ها حاوی نیتروژن هم هستند.در ادامه اطلاعاتی در مورد پروتئین ها بدانید ادامه خواندن افزایش انرژی با پروتئین

درمان معده درد

ممکن است شنیده باشید که خوردن نان سوخته می‌تواند باعث تسکین ناراحتی معده شود. این موضوع درست است اما بهترین گزینه نیست چون حاوی مواد سرطان‌زا است.در ادامه اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید ادامه خواندن درمان معده درد

علت بیضی شکل بودن تخم پرندگان چیست

  • ارسطو اعتقاد داشت اگر جوجه داخل تخم مرغ مونث باشد، شکل تخم مرغ در نقطه راس بیضی، کمی نوک تیز تر است. امروزه قرن ها از زمان زندگی ارسطو گذشته و بشر هنوز به این موضوع می اندیشد که چرا تخم مرغ، بیضی است؟

سال های متمادی پژوهشگران در پی یافتن پاسخی برای این سوال بودند که چرا شکل تخم پرندگان بیضی است. نتایج مطالعات جدید نشان می دهد دلیل این موضوع ایجاد توانائی پرواز در جانوران فوق است.

تخم پرندگان در گونه ها و انواع مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط اقلیمی و محیط زیست پرندگان متفاوت هستند اما تمامی این موارد از نظر کلی مشابه یکدیگر بوده و با فرمی بیضی شکل که در یک سو کم عرض و باریک تر می شود، دیده می شوند که توسط یک لایه نازک و البته مستحکم پوشانده شده است. دلیل این موضوع بسیار ساده است: ایجاد شرایط لازم برای تولید یک ماشین پرواز در داخل تخم.

دانشمندان برای بررسی دقیق تر این موضوع به مطالعه گونه های مختلف تخم پرندگان در 10 هزار سال گذشته پرداخته و آن ها را آنالیز کردند. هدف اصلی از این تحقیقات، یافتن سوالی بود که از مدت ها پیش ذهن بشر را به خود مشغول کرده و حتی ارسطو فیلسوف مشهور یونانی نیز در این رابطه با بهت و سردرگمی صحبت کرده است.

قطعا همه شما دست کم در هنگام خرید تخم مرغ و گشت و گذار در فروشگاه ها، دیده اید که تخم پرندگان به هیچ عنوان به صورت کره مدور دیده نمی شود. شما می توانید تخم مرغ را با تخم شترمرغ مقایسه کرده و ببینید که ظاهر و فرم کلی تخم همه پرندگان، تقریبا یکسان است.

ارسطو اعتقاد داشت اگر جوجه داخل تخم مرغ مونث باشد، شکل تخم مرغ در نقطه راس بیضی، کمی نوک تیز تر است. امروزه قرن ها از زمان زندگی ارسطو گذشته و بشر هنوز به این موضوع می اندیشد که چرا تخم مرغ، بیضی است؟

در گذشته و به طور سنتی این اعتقاد وجود داشت که دلیل بیضی بودن تخم پرندگان، ممانعت از حرکت آن ها و خارج شدن از لانه  و همچنین تسهیل در امر تخم گذاری باشد اما نتایج پژوهش های جدید حاکی از این موضوع است که دلیل اصلی ظاهر بیضوی تخم پرندگان، ایجاد شرایط برای آمادگی پرواز جانور است.

برای این منظور دانشمندان اقدام به مطالعه و بررسی ریخت شناسی و آنالیز ظاهر تخم پرندگان مختلفی پرداخته و نحوه انحنای نقطه انتها و راس آن ها، تقارن و نوع بیضوی بوده و اندازه تخم ها مورد بررسی قرار گرفت. در این پژوهش از پایگاه داده هایی مبتنی بر 49 هزار و 175 تصویر تخم پرندگان که به هزار و 400 نوع مختلف از پرندگان فعلی و منقرض شده استفاده شده و پژوهشگران موفق به شناسائی دو شاخه اصلی در درخت تکاملی پرندگان شدند. در این مطالعات؛ رفتارهای دفاعی پرندگان، نوع چنگال های آن ها، رژیم غذائی و توانائی پرواز آن ها بررسی و مقایسه شد. در نتیجه این مطالعات یک نقشه کلی از ساختار ظاهری و ریخت شناسی پرندگان به همراه سایر ویژگی های آن ها تهیه شد.

در گذشته و به طور سنتی این اعتقاد وجود داشت که دلیل بیضی بودن تخم پرندگان، ممانعت از حرکت آن ها و خارج شدن از لانه  و همچنین تسهیل در امر تخم گذاری باشد اما نتایج پژوهش های جدید حاکی از این موضوع است که دلیل اصلی ظاهر بیضوی تخم پرندگان، ایجاد شرایط برای آمادگی پرواز جانور است.

در همین رابطه ماری کاسول استودارد (Mary Caswell Stoddard) سرپرست این تیم تحقیقاتی و پژوهشگر دانشگاه پرینستون اعلام کرد: «بر خلاف نظریات و فرضیه های پیشین ما در مطالعات خود دریافتیم که طریقه پرواز بر ساختار ظاهری تخم پرندگان موثر بوده و هر چه قابلیت پروازی پرنده فوق بیشتر باشد، نامتقارن بودن و بیضوی بودن تخم نیز بیشتر می شود.»

از سوی دیگر ال. ماهادیوان (L. Mahadevan)  پژوهشگر دیگر حاضر در این مطالعات و محقق دانشگاه هاروارد نیز می گوید: «با تنظیم دو ویژگی اساسی تغییر در ضخامت پوسته تخم پرندگان و فشار بر غشای سراسری آن و در نظر گرفتن توابعی چون محل و موضع تحت فشار، توانستیم طیف گسترده ای از انواع تخم پرندگان را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و مدل گسترده ای را ترسیم کنیم.»

البته در این بین یک سوال مهم هنوز بدون پاسخ باقی مانده است که چرا پرندگان متعلق به گونه های مختلف، از روش های متفاوتی برای تخم گذاری استفاده کرده و چرا شکل ظاهری تخم ها از نظر نوع تقارن و ترکیب بیضی بودن و میزان پهنای راس و بخش تحتانی آن ها با یکدیگر فرق دارد؟ به اعتقاد پژوهشگران، کلید پاسخ به این سوال ، مطالعه روند تکاملی تخم پرندگان در طول تاریخ است.

 

ماشین لباسشویی جیبی تولید شد

  • تیم سازنده می‌گوید که این دستگاه می‌تواند پارچه‌های ظریف مانند ابریشم و توری، اقلام بهداشتی مانند مسواک و تیغ، شیشه کودک و پستانک، جواهرات نقره، اسباب بازی کودکان، ابزار، عینک، جواهرات، ظروف، میوه و سبزیجات را به راحتی تمیز کند.

 

پیدا کردن زمان برای شستن لباس‌ها در خانه به اندازه کافی دشوار هست، اما این دشواری در هنگام سفر بیشتر هم می‌شود.

دستگاهی به نام «سونیک سوک» (Sonic Soak) طراحی شده است که حکم یک ماشین لباسشویی کوچک و قابل حمل را دارد.

لباس‌ها، به ویژه لباس‌های نازک و ظریف و همچنین طلا و جواهرات، مسواک، کارد و چنگال، وسایل کودک، میوه، سبزیجات و اساسا هر چیز دیگری را می‌توان با آن به یک تشت آب انداخت تا با استفاده از امواج فراصوت آنها را تمیز کند.

این دستگاه با قرار گرفتن در آب، امواج صوتی با فرکانس بالا منتشر می‌کند که حباب‌های کوچک پرفشار ایجاد می‌کند. این حباب‌ها با برخورد به البسه یا وسایل درون آب، آلودگی‌هایی مانند خاک، روغن و باکتری‌ها را از بین می‌برند.

“سونیک سوک” متشکل از یک سیلندر فولاد ضد زنگ به اندازه 10.5 در 3.5 سانتی‌متر است که باید درون یک تشت یا سینک پر از آب و کمی مایع شوینده قرار داده شود. سپس باید آن را به برق متصل کرد.

 

این دستگاه 50 هزار لرزش اولتراسونیک در هر ثانیه منتشر می‌کند و کاربران می‌توانند تایمر دستگاه را تنظیم کرده و تنظیمات مختلف را از طریق اپلیکیشن این دستگاه بر روی گوشی هوشمند خود اعمال کنند.

“سونیک سوک” شستن البسه و وسایل را در زمان کوتاهی انجام می‌دهد، اما پتانسیل این دستگاه فراتر از آن است.

تیم سازنده می‌گوید که این دستگاه می‌تواند پارچه‌های ظریف مانند ابریشم و توری، اقلام بهداشتی مانند مسواک و تیغ، شیشه کودک و پستانک، جواهرات نقره، اسباب بازی کودکان، ابزار، عینک، جواهرات، ظروف، میوه و سبزیجات را به راحتی تمیز کند.

 

کوچکتر بودن این دستگاه از یک گوشی هوشمند به این معنی است که “سونیک سوک” به راحتی قابل حمل است، بنابراین به آسانی می‌تواند همسفر شما باشد.

سازندگان همچنین اشاره می‌کنند که “سونیک سوک” تنها 10 درصد انرژی و کمتر از 2 درصد آب نسبت به ماشین لباسشویی معمولی استفاده می‌کند و به لطف محدودیت شنوایی انسان، بی‌صداست، چرا که گوش انسان توانایی شنیدن اصوات با فرکانس فراصوت را ندارد.