چرا دچار موخوره می شویم

  • برای جلوگیری از به وجود آمدن موخوره، در هنگام شستشو به موهایتان محکم چنگ نزنید، این کار در زمان باز کردن گره‌های مو کار را سخت می‌کند و باعث خشک شدن و ریزش موها می‌شود، تنها یک بار موهایتان را با شانه دندانه درشت شانه بزنید و سپس اجازه دهید با سرازیر شدن آب، موها آبکشی شوند.

 

موهایتان را بالای سر یا به شکل دم اسبی در یک نقطه‌ ثابت نبندید، باید در مدل موهایتان تجدید نظر کنید، چون این کار می‌تواند فشار زیادی به یک نقطه از سر شما وارد کند، با گذشت زمان، این فشار به خصوص زمانی که موهایتان را در حالت خیس بالای سرتان می‌بندید باعث آسیب شدید به مو می شود.

موهایتان را هر روز نشویید، شامپو چربی‌ طبیعی مو را از بین می برد و با شستن بیش از حد باعث خشکی مو می شود که در نتیجه موها بیشتر گره می خورند و وقتی قصد باز کردن این گره‌ها را دارید، این کار باعث شکستن موها و موخوره می شود.

برای جلوگیری از به وجود آمدن موخوره، در هنگام شستشو به موهایتان محکم چنگ نزنید، این کار در زمان باز کردن گره‌های مو کار را سخت می‌کند و باعث خشک شدن و ریزش موها می‌شود، تنها یک بار موهایتان را با شانه دندانه درشت شانه بزنید و سپس اجازه دهید با سرازیر شدن آب، موها آبکشی شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *