9 پاک کننده طبیعی برای پوست را بشناسیم

  • اگر در خانه موز رسیده دارید آن را دور نیاندازید و به صورت تکه هایی روی پوست تان گذاشته و پس از ۵ دقیقه با آب گرم صورتتان را بشویید.در کنار خاصیت پاک کنندگی، موز به اکسیژن رسانی پوست و نرمی و لطافت آن کمک می کند.

 

 

شما هم از مواد شیمیایی برای پاک کردن آرایش صورتتان خسته شده اید؟ برای داشتن پاک  کننده  های صورت حتما نیازی نیست پول زیادی خرج کنید بلکه می توانید خودتان با مواد طبیعی داخل خانه پاک  کننده های طبیعی و خوب بسازید.

پاک کننده هایی که نه تنها آلودگی ها و آرایش  شما را پاک می کند بلکه به سبب مواد مغذی موجود در آن پوست را هم به خوبی تغذیه می کنند و سبب درخشندگی آن می شوند.

در ادامه پاک کننده های طبیعی را به شما معرفی می کنیم که به تمیزی و نرم و لطیف شدن پوستتان کمک می کنند.

۱- روغن های طبیعی

استفاده از روغن هایی مثل روغن زیتون و روغن نارگیل می توانند انواع مواد آرایشی را کاملا از صورت شما پاک کرده و کثیفی موجود بر روی صورت ناشی از گرد و غبار را بدون شستشو و خشک کردن پاک کنید.

۲- شیر

شیر برای پاک کردن صورت های حساس کاربرد بیشتری دارد و یکی از دم دست ترین مواد طبیعی برای طراوت بخشیدن به پوست است.

۳- خیار

خیار از معروف ترین سبزیجات در مراقبت از پوست است و به دلیل آب زیادی که دارد به آب رسانی و رسیدن اکسیژن به پوست کمک قابل توجهی می کند.

۴- ماست

ماست نه تنها برای حفاظت از پوست در مقابل آفتاب مفید است بلکه، ترکیب آن با مقداری آب شوینده خوبی برای پاک کردن لوازم آرایشی از پوست است.

۵- عسل

ترکیبات عسل دارای خواص ضدالتهابی و ضد باکتریایی است و به راحتی آلودگی و مواد آرایشی را از صورت پاک می کند.

۶- گل سرخ

مقداری گل را در آب بریزید یا از گلاب استفاده کنید و آن را به پارچه ای نخی زده و روی پوستتان بکشید تا در کنار عطر خوب آن تازگی را به پوستتان برگردانید و کثیفی ها را پاک کنید.

۷- موز

اگر در خانه موز رسیده دارید آن را دور نیاندازید و به صورت تکه هایی روی پوست تان گذاشته و پس از ۵ دقیقه با آب گرم صورتتان را بشویید.در کنار خاصیت پاک کنندگی، موز به اکسیژن رسانی پوست و نرمی و لطافت آن کمک می کند.

۸- آووکادو

آووکادو و روغن آن به پاک کردن آرایش های طولانی مدت و آرایش چشم ها کمک قابل توجهی می کند.

۹-آلوئه ورا

ژل داخل گیاه آلوئه ورا به سرعت مواد آرایشی را پاک کرده و برای بازگشت چشم ها و صورت های خسته به حالت طبیعی نیز به کار می رود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)