میخواهم عصبانی نباشم ، چطور به آرامش برسم

madar-asabani-nabashim-375x195

 •     اگر از فرد خاصی ناراحت هستید،  سعی كنید دیدگاه طرف‌مقابل را نیز در نظر بگیرید هر رابطه‌ای كه با او داشته باشید مطمئنا ارزشش را دارد كه آن را به‌خاطر عصبانیت‌تان به خطر نیندازید.

 

اكثر اوقات مشكلاتی كه آزارمان می‌دهند آنقدر پیچیده هستند كه پیدا كردن آن‌ها خود به یك مشكل تبدیل می‌شود، اگر در مورد شما هم اینطور است سعی كنید مشكلات را ریشه‌ای بررسی كنید و هر تكه از پازل را كه پیدا می‌كنید آن را یادداشت كنید تا حداقل مغزتان از شر حفظ كردن آن‌ها خلاص شود، بعد وقتی تعداد قطعات كافی از پازل را پیدا كردید سعی كنید آن‌ها را طوری كنار هم بچینید كه بتوانید كل پازل را ببینید. وقتی پازل را پیدا كردید، باید برای آن راه‌حل پیدا كنید اگر  بتوانید یك راه‌حل سریع پیدا كنید خیلی خوب است اما اگر نتوانستید، باز فرایند پیدا كردن قطعات پازل و چسباندن آن‌ها به یكدیگر را ادامه دهید تا این‌كه بتوانید به یك راه‌حل قابل قبول دست پیدا كنید، ممكن است این شیوه رسیدن به آرامش فرایندی طولانی باشد از این‌رو بهتر است نكات زیر را حین آن به یاد داشته باشید.


 

 1.    فورا خودتان را مشغول  كاری كنید كه همه یا بخشی از مغزتان را درگیر می‌كند. تمیزكاری یك نمونه بسیار عالی است یا حتی غرق كردن خودتان در كارهای دفتری، هر كاردستی و مكانیكی برای این منظور خوب است؛ وقتی كارتان تمام شد خواهید دید كه عصبانیت‌تان برطرف شده است.
 2.     به خرید نروید، وقتی عصبانی هستید بیشتر خرج می‌كنید و چیزهایی می‌خرید كه در حالت عادی نخواهید خرید، خرید كردن هم مثل خوردن و آشامیدن یك مكانیسم برای كنار آمدن با مشكل است، فراری موقتی كه اما در درازمدت حال‌تان را بدتر هم می‌كند.
 3.     با دوست، خواهر و برادر و… تماس بگیرید، هركسی كه به او اعتماد دارید و می‌توانید در مورد مشكلات‌تان با او حرف بزنید؛ همراه با او به یك كافه یا پیاده‌روی بروید.
 4.    سعی كنید به موسیقی گوش دهید كه واقعا از آن لذت می‌برید، به‌خصوص اگر آن موسیقی شاد باشد.
 5.    موقعیت را تغییر بدهید، بیرون بروید، برای پیاده‌روی یا رانندگی، هرچیزی كه شما را از آن موقعیت بیرون ببرد، این باعث می‌شود از كوره در نروید.
 6.     اگر از فرد خاصی ناراحت هستید،  سعی كنید دیدگاه طرف‌مقابل را نیز در نظر بگیرید هر رابطه‌ای كه با او داشته باشید مطمئنا ارزشش را دارد كه آن را به‌خاطر عصبانیت‌تان به خطر نیندازید.
 7.    یادتان باشد همه چیز به رویكرد و نگرش شما بستگی دارد، رویكردتان را تغییر داده و مطمئن باشید روزتان تغییر خواهد كرد.
 8.    یك تا 2 دقیقه ورزش كنید، مثل شنای سوئدی یا دویدن ساده، ترشح آدرنالین حال‌تان را بهتر خواهد كرد.
 9.    از خودتان سوال كنید: آیا همهچیز واقعا اینقدر بد است؟ اگر اینطور است برای بیرون آمدن از آن وضعیت چه می‌توانید بكنید؟ سعی كنید بفهمید چه چیزی اذیت‌تان كرده است و ببینید برای آن، چه می‌توانید بكنید. پیدا كردن یك راه‌حل باعث می‌شود، احساس بهتری پیدا كرده و حتی اگر نتوانید آن را همان لحظه عملی كنید.
 10.    برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان را تماشا كرده، این باعث می‌شود اتفاقاتی كه افتاده را فراموش كنید.
 11.     سعی كنید هرازگاهی پاداشی به خودتان بدهید تا عصبانیت و خستگی‌های معمول‌تان را فراموش كنید.
 12.    كمی تمرینات حركات كششی ذهن و جسم(یوگا) انجام دهید، پس از انجام تمرینات  ذهن‌تان خیلی آرام‌تر خواهد شد.
 13.    سعی كنید یك كار خلاقانه انجام دهید.
 14.    درك كنید كه با خراب كردن آن لحظات از زندگی‌تان با انرژی منفی، یك شكست‌خورده واقعی هستید.
 15.    كمی شكلات تلخ بخورید البته زیاده‌روی نكنید، از نظر پزشكی ثابت شده كمی شكلات تلخ یك داروی ضدافسردگی طبیعی است.
اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)