طرز تهیه پیتزای تخم مرغ

  •  البته در نظر داشته باشید که برای طعم بهتر غذا می‌ توانید به ابتکار خود مواد یا چاشنی های گوناگونی به آن بیفزایید و آن را به شکل های مختلف تزئین کنید یا می توانید برای بالا بردن خلاقیت کودکتان و ایجاد حس همیاری و همکاری از او بخواهید خودش پیتزا را تزئین کند.

 

بچه‌ ها عاشق پیتزا هستند. اگر شب و روز به آنها پیتزا دهید خسته نمی‌شوند، اما اگر شما نگران مصرف زیاد سوسیس و کالباس هستید می‌ توانید طبخ پیتزاهای جدید را امتحان کنید.یکی از این پیتزاها، پیتزای تخم مرغ است.

مواد لازم:

پنیر چدار رنده شده یک سوم فنجان

  • زرده تخم مرغ ۱ عدد
  • خامه یا شیر ۱ قاشق چای خوری
  • خمیر پیتزای کوچک ۱ عدد
  • سبزیجات برای تزئین

نخود سبز کامل همراه با پوسته، دانه نخود سبز کنسرو شده یا پخته شده، هویج، زیتون سیاه، تره، پیازچه یا تره فرنگی

روش تهیه:

فر را روشن کنید و حرارت آن را تا آخرین حد بالا ببرید.پنیر و زرده تخم مرغ و خامه را با هم مخلوط کنید و با چاشنی‌ های دلخواه خود طعم آن را بنا به ذائقه فرزندتان تنظیم کنید.

خمیر پیتزا را کمی سرخ کنید. ترکیب پنیر را روی آن بریزید. طوری که کاملاً سطح آن را بپوشاند. سپس آن را داخل فر قرار دهید. دقت داشته باشید که به دلیل تخم مرغ رنگ آن خیلی زود تیره می‌شود.

بنابراین ظرف حاوی پیتزا را در دورترین فاصله از شعله فر قرار دهید طوری که فاصله آنها حداقل ۱۵ سانتیمتر باشد.

بعد از حدود ۱ الی ۴ دقیقه که پنیر کاملاً ذوب و طلایی رنگ شد، پیتزا را از فر بیرون بیاورید. حالا پیتزای شما آماده است تا به شکل یک خرگوش تزئین شود. از دانه‌ های نخود سبز برای چشم‌ها و از نخود سبز کامل(همراه با پوسته) برای گوش‌ های آن استفاده کنید. یک دانه زیتون سیاه (بدون هسته) برای بینی و چند تا تره برای سبیل و پیازچه برای دندان های آن مناسب به نظر می رسد.

 البته در نظر داشته باشید که برای طعم بهتر غذا می‌ توانید به ابتکار خود مواد یا چاشنی های گوناگونی به آن بیفزایید و آن را به شکل های مختلف تزئین کنید یا می توانید برای بالا بردن خلاقیت کودکتان و ایجاد حس همیاری و همکاری از او بخواهید خودش پیتزا را تزئین کند.

قبل از اینکه پیتزا سرد شود آن را سرو کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)