خوردن میوه و سبزی باعث سلامت دندان ها می شود

 

  • دندان‌ها، ضخامت‌هاي روي دندان ها تميز شده که اين ضخامت‌ها محلي براي جمع شدن مجدد جرم است، اين محل ها بايد توسط وسايل صيقل دهنده مانند مسواک صيقل داده شود و از تجمع جرم در آن مکان ها پيشگيري صورت گيرد.

رئيس انجمن دندانپزشکان عمومي ايران گفت: مصرف سبزي‌ها و ميوه‌هايي مانند هويج و کلم مي تواند به سلامت دندان ها کمک کند، استفاده از نان و سيب نيز مي‌تواند به جلوگيري از بيماري‌هاي لثه کمک شاياني کند.
به گزارش فارس، دکتر باقر شهني ‌زاده گفت: بنده اعتقاد جدي دارم که جرم دندان به مراتب ضرر بيشتري نسبت به جرم گيري دارد و اگر عمل جرم گيري با دستگاه هاي استاندارد انجام شود، نه تنها ضرري ندارد بلکه قطعا براي سلامتي دهان نيز مفيد است.جرم گيري
هيچ آسيبي به ميناي دندان وارد نمي‌کند. وي افزود: بايد بدانيم بعد از جرم گيري
دندان‌ها، ضخامت‌هاي روي دندان ها تميز شده که اين ضخامت‌ها محلي براي جمع شدن مجدد جرم است، اين محل ها بايد توسط وسايل صيقل دهنده مانند مسواک صيقل داده شود و از تجمع جرم در آن مکان ها پيشگيري صورت گيرد.
وي توضيح داد: استفاده از غذاهاي سخت باعث صيقل دادن دندان ها و سلامت دندان ها
مي شود. شهني زاده همچنين گفت: آفت دهان، زخم دردناکي است که بعد از ايجاد شدن و طي کردن دوره پانزده روزه بهبود مي يابد، اين زخم‌ها در روزهاي اول درد ندارند و به صورت جوش در دهان ايجاد مي‌شود که با مصرف شيريني و ترشي‌ها تحريک شده و مي‌ترکد که از اين زمان سوزش و درد در دهان ايجاد مي شود. استرس، نگراني و نقص سيستم ايمني بدن باعث ايجاد شدن آفت مي شود. آفت دهان درمان قطعي ندارد اما مي توان با مصرف برخي داروها مثل دهان شويه تتراسايکلين، قرص بتامتازون و مصرف شربت ويتامين ها درد را کاهش داد و درمان را تسريع کرد. همچنين پمادهاي جديدي نيز وارد بازار شده است که در بزاق دهان حل نمي شود و يک لايه پوششي روي زخم ايجاد مي کند که باعث کاهش درد خواهد شد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)