برای پوست یک کرم مناسب انتخاب کنیم

ar4-5258

  •  بهتر است به‌دنبال لايه‌بردارهايي باشيد كه BHA دارند چون اين اسيد از سطح پوست و منافذ پوستي لايه‌برداري مي‌كند، همچنين مي‌توانيد هرچند وقت يك‌بار از يك لايه‌بردار ملايم مكانيكي استفاده كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم يك روز درميان از لايه‌بردار استفاده كنيد.

احتمالا تا به حال زیاد شنیده‌اید كه پوست نیاز به لایه‌برداري دارد و در مراقبت‌های پوستی هر فردی باید حتما كرم‌های لایه‌‌بردار وجود داشته‌باشد تا سلول‌های مرده پوستی از بین بروند و پوست بتواند كرم‌هایي چون مرطوب‌كننده و ضدچروك‌ را به‌خود جذب كند تا بهبود بیشتری روی پوست مشاهده شود اما هر لایه‌برداری برای هرنوع پوستی مناسب نیست بلكه انواع مختلف پوست به مواد مختلفی برای لایه‌برداری نیاز دارد. این انتخاب واقعا حیاتی است چون درصورت اشتباه می‌تواند وضعیت شما بدتر هم بشود.


 

اگر پوست خشك داريد

بهتر است از لايه‌بردارهايي استفاده كنيد كه AHA دارند چون پوست شما فقط احتياج دارد لايه سلول‌هاي مرده از روي آن برداشته شود بنابراين بايد از موادي استفاده كنيد كه باعث خشكي پوست شما نشوند. بهتر است اگر پوست شما خشك است حتما زيرنظر پزشك، لايه‌بردار مناسب را انتخاب كنيد تا دردسرهاي بعدي براي شما پيش نيايد.


 

 اگر پوست چرب داريد

بهتر است به‌دنبال لايه‌بردارهايي باشيد كه BHA دارند چون اين اسيد از سطح پوست و منافذ پوستي لايه‌برداري مي‌كند، همچنين مي‌توانيد هرچند وقت يك‌بار از يك لايه‌بردار ملايم مكانيكي استفاده كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم يك روز درميان از لايه‌بردار استفاده كنيد.


 

 اگر پوست شما مستعد آكنه است

استفاده از لايه‌بردارهاي مكانيكي مي‌تواند آكنه‌هاي شما را بدتر كند و بهتر است از لايه‌برداري كه BHA دارد به‌طور روزانه استفاده كنيد. اگر فكر مي‌كنيد پوست شما به يك درمان جدي احتياج دارد، بهتر است با مشورت يك متخصص پوست از رتينوئيدها استفاده كنيد.


 

 اگر پوست شما نرمال يا مختلط است

بهتر است از يك لايه‌بردار BHA يا يك لايه‌بردار مكانيكي بسيار ملايم مثل اسكراب‌هاي موجود در داروخانه‌ها استفاده كنيد. استفاده از روشي مثل ميكرودرم ابريژن نيز مي‌تواند براي پوست‌هاي نرمال مفيد باشد. بهتر است بعد از لايه‌برداري از كرم‌هاي مغذي استفاده كنيد؛ بعد از لايه‌برداري پوست شما خيلي بهتر مواد مغذي را جذب مي‌كند.


 

 اگر پوست حساس دارید

توصيه مي‌كنيم بيش از هفته‌اي 2بار از لايه‌بردار استفاده نكنيد. سعي كنيد از لايه‌بردارهايی که حاوي مقادير زیادی مواد اسيدي هستند (مثل اسيدهاي گليكول) استفاده نكنيد يا قبل از خريد از اين نوع لايه‌بردارها، آن را روي قسمت كوچكي از پوست‌تان تست كنيد تا مطمئن شويد به آن حساسيت نداريد. رتينوئيدها نيز بسيار حساسيت‌زا هستند و براي پوست‌هاي حساس مناسب نيستند بهتر است از اسكراب‌هاي ملايم و مناسب براي پوست‌هاي حساس (هفته‌اي يك بار) استفاده كنيد.


 

 چرا روزهای اول بعد از لایه‌برداری پوست بدتر می‌شود؟
  •  شاید فكر كنید وقتی دچار آكنه می‌شوید تنها سطح خارجی پوست‌تان تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد اما در حقیقت در لایه‌های عمیق‌تر نیز آكنه وجود دارد.
  •  ممكن است سطح خارجی پوست بهبود پیدا كند و در نتیجه به‌نظر بیاید كه دیگر مشكلی وجود ندارد اما همچنان در لایه‌های زیرین آسیب‌ها وجود دارد.
  •   لایه‌برداری و پیلینگ با برداشتن سلول‌های سطحی پوست باعث می‌شود آسیب‌دیدگی‌های زیرین پوست به سطح  پوست آمده و هویدا شوند و در نتیجه فرد احساس ‌كند پوستش بدتر شده‌ است.
  • اما این آسیب‌دیدگی‌ها چندان طول نمی‌كشد و به محض این‌كه اسكارها و جوشگاه‌ها بهبود یابد، پوست سالم كم‌كم خودش را نشان می‌دهد.
اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)