استفاده از شکلات تلخ به عنوان دارو / خواص درمانی شکلات

 

  • بسیاری از داروهای شیمیایی درمان سرفه باعث ایجاد خواب‌آلودگی یا گیجی مصرف‌کننده می‌شوند و البته عوارض جانبی ناخواسته داروهای شیمیایی نمی‌توان نادیده گرفت. مشکل دیگر، خوراندن دارو به کودکان است.

شماره جدید مجله زندگي ايده آل با مطالبي در زمينه هاي سلامت، زيبايي، تناسب اندام، ظاهر ايده آل، دكوراسيون و زندگي ايده آل منتشر شد که بدلیل تنوع وجذاب بودن مطالب آن عصر پدیا اقدام به باز نشر مطالب این مجله وزین نمود باشد که بتوانیم رضایت مخاطبان عزیر را جلب نموده باشیم و تشکر از تحریریه مجله راه زندگی. در ضمن شما می توانید مجله زندگي ايده آل را از كيوسك ها، آرايشگاهها، كلينيكهاي تخصصي پزشكي و سوپرماركتها می توانید تهیه نمایید.

اگر شما هم مثل ما و اکثریت قریب به‌اتفاق جمعیت کره زمین از عشاق شکلات هستید، خبرهای خوبی برای شما داریم. تحقیقات پژوهشگران در سال‌های اخیر نشان‌دهنده خواص تغذیه‌ای فوق‌العاده شکلات تلخ و تأثیر مثبت آن برافزایش سلامتی هستند.

 به نقل از مجله ایده آل، خواص مفید و درمانی شکلات به‌اندازه‌ای است که می‌توانید از آن در بسیاری از درمان‌های خانگی بیماری‌های مختلف استفاده کنید و در کنار افزایش طول عمر و کاهش خطر سکته قلبی، یک عادت خوشمزه هم داشته باشید. این شما و این تمام خواص اعجاب‌انگیز شکلات تلخ.

شکلات تلخ و پیشگری از سرفه

بسیاری از داروهای شیمیایی درمان سرفه باعث ایجاد خواب‌آلودگی یا گیجی مصرف‌کننده می‌شوند و البته عوارض جانبی ناخواسته داروهای شیمیایی نمی‌توان نادیده گرفت. مشکل دیگر، خوراندن دارو به کودکان است.

معمولاً این داروها به‌صورت شربت طعم جالبی ندارند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد. تئوبرومین موجود در شکلات که یک ترکیب قلیایی است در آرام کردن اعصاب ناحیه سر گلو نسبت به کدئین کارایی بهتری دارد. این ماده به دلیل غلظت بالاتر نسبت به سایر شربت‌های سینه و ترکیبات موجود در شکلات تلخ با لایه ضخیمی که پس از خوردن در گلوی شما ایجاد می‌شود عصب‌های گلو را می‌پوشاند و این عصب‌ها کمتر تحریک می‌شوند و شمارا به سرفه می‌اندازند.

بهبود سلامت قلب و کاهش کلسترول

شکلات تلخ به دلیل ویژگی‌های ضد لخته شدن و ضد جرم خود برای سلامت سیستم عروق و قلب شما مفید است. همچنین به خاطر وجود آنتی‌اکسیدان فراوان از اکسید شدن چربی‌های مضر یا LDL و ایجاد آسیب در شریان‌ها جلوگیری می‌کند.

کاهش فشارخون

«فلاوانول» موجود در شکلات تلخ باعث شل شدن دیواره عروق و درنتیجه کاهش جریان و فشارخون می‌شود. کسانی که از فشارخون رنج می‌برند، می‌توانند با خیال راحت از شکلات تلخ استفاده کنند.

کاهش استرس

یکی از مواد معدنی موجود در شکلات تلخ منیزیم است که باعث ایجاد احساس خوشی و راحتی در فرد شده و روحیه را بهتر می‌کند. همچنین مواد موجود در شکلات تلخ با پایین آوردن کورتیزول خون، به بدن و ذهن شما آرامش می‌دهند.

مفید برای مغز و مسکن طبیعی

خوردن شکلات تلخ باعث تحریک بدن و ترشح اندورفین شده که باعث ایجاد حس سرخوشی و تسکین درد می‌شود. همچنین «فلاوانول» با افزایش جریان خون؟ هوشیاری و سرعت واکنش را افزایش می‌دهد.

چه شکلاتی و چقدر بخوریم تا خاصیت دارویی داشته باشد؟

برای این‌که شکلات خاصیت دارویی داشته باشد، همیشه آن‌هایی را انتخاب کنید که محتوی حداقل 70% شکلات باشند. شکلات تلخ یا «پلی فنول» و «فلاوانول» است؛ آنتی‌اکسیدان‌هایی که از بدن شما در برابر صدمه رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. شکلات‌های تلخ با فیبرهای محلول ویتامین‌های A1، B1، B2، C و E و مواد معدنی ضروری مثل آهن، منیزیم، مس، منگنز، پتاسیم، فسفر، روی و سلنیوم دارند.

درواقع بعید است بتوانید ماده غذایی طبیعی دیگری پیدا کنید که مثل شکلات تلخ حاوی این مقدار مواد معدنی باشد. برای مقاصد دارویی شکلات‌های شیری و سفید مفید نیتسند. شیر موجود در شکلات شیری در جذب انتی اکسیدان‌ها تداخل ایجاد می‌کند و شکلات سفید هم چیزی نیست جز یک بمب شکر بزرگ! تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد روزانه 7 گرم شکلات تلخ (یک قطعه شکلات پنجاه گرمی در یک هفته) برای بهره بردن از خواص درمانی آن کافی است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)