آموزش درست کردن پیتزا پیراشکی قلبی

آموزش درست کردن پیتزا پیراشکی قلبی

آموزش درست کردن پیتزا پیراشکی قلبی

مطلب زیر طرز تهیه یک نوع پیتزا پیراشکی بسیار لذیذ را برای شما قرار داده است این پیتزا پیراشکی همانند قلب می باشد امیدوارم طعم این غذا را دوست داشته باشید.

مواد لازم برای پيتزا پيراشكى قلبى :

 آرد 3 ليوان
 روغ مايع  6 قاشق غذاخوری
نمک  1 قاشق چایخوری
 تخم مرغ  1 عدد
شير يا آب 1 ليوان
خمير مايه 3 قاشق چایخوری
شكر 4 قاشق چایخوری

 

طرز تهيه پيتزا پيراشكى قلبى : 

خمير مايه، شير ولرم كه دست نسوزه و 2 قاشق چایخوری شكر را داخل ظرفى ريخته مخلوط كرده و 10 دقيقه اجازه مى دهيم تا مايه عمل كف كند بعد در ظرف ديگرى مابقى شكر، تخم مرغ، روغن و نمک را با هم مخلوط كرده تا يكدست شوند و خمير مايه آماده را با چند قاشق آرد مخلوط كرده و به مواد قبلى اضافه كرده هم زده و سپس مابقى آرد را كم كم اضافه كرده تا جايى كه خمير جمع و به دست نچسبد روى سطحى آرد بپاشيد و 10 دقيقه خمير را ورز بدهيد و روى سطح كار بكوبيد و باز كنيد كه خمير نرم و لطيفى بدست بيايد.

 

بعد خمير را داخل كيسه نايلون در جاى گرم به مدت يک ساعت استراحت مى دهيم تا حجم خمير دو برابر شود و پف كند. اين خمير بسيار عالى و بافت و ماندگارى خوبى دارد و كار با آن بسيار راحت است و تا چند روز در يخچال می توانيد نگه دارى كنيد اين خمير ترد و سبک و مناسب براى انواع غذاها، پيراشكى، كلوچه، نان صبحانه، پيتزا و نان هاى شكم پر هست يا به تنهايى در روغن سرخ كنيد مى توانيد استفاده كنيد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)